KBK Market 1. Kalite Beyaz (Fildişi) Pul Kuvertür Çikolata 250 Gram
KBK Market 1. Kalite Beyaz (Fildişi) Pul Kuvertür Çikolata 250 Gram

KBK Market 1. Kalite Beyaz (Fildişi) Pul Kuvertür Çikolata 200 Gram (KBK1835)

İndirim Oranı : %29 İndirim
Fiyat : ₺62,98(KDV Dahil)
İndirimli : ₺44,98(KDV Dahil)
:

 

Kaliteli 250 Gram Gram Kuvertür Çikolata  

Kuvertür çikolata, çikolata yapımında ham madde olarak kullanılmaktadır. Kakao çekirdeklerinin işlenmesi ile elde edilen saf çikolatadır. Yüksek oranda kakao içerir ve içinde katkı maddesi bulunmaz. Halk arasında “kalıp çikolata” ve “külçe çikolata” gibi isimlerle de bilinir. Yüksek oranda kakao içeren kuvertür çikolata, bu anlamda sağlıklı bir çikolatadır.

Kullanım Şekli

Çikolata ve çikolatalı şekerleme yapımında ana malzeme olarak kullanılan kuvertür çikolata; pasta, kek ve çikolatalı tatlıların içine katılır. Külçe halinde alınan kuvertür çikolata el rendesi ile rendelenerek veya tırtıklı bir bıçakla kıyılarak pasta ve kekleri süslemede kullanılır. Eritilerek pasta üzerine de sürülebilir. Sos olarak hazırlanabilir ve çikolatalı tatlıların üzerine dökülebilir. Eğer eritmek istiyorsanız pul olarak satılanları tercih edebilirsiniz. Çünkü pul olarak satılan kuvertür çikolata külçe olana göre daha kolay erir.

Saklama Koşulları

Kuvertür çikolata saklanacağı zaman kuru ve ışık almayan bir ortamda muhafaza edilmelidir. 16 derecenin altında saklanması gerekir. Çünkü yüksek sıcaklıkta içindeki yağ kolayca dışarı salındığı için bozulur. Bu nedenle serin bir ortamda saklanması ve sıcak yaz günlerinde buzdolabında tutulması gerekir. Ancak buzdolabında bekletilen kuvertür çikolata kullanılmadan önce bir süre oda sıcaklığında bekletilmelidir.

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR